Innowacyjny UVD Robot w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach – raport w TVP Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał najnowocześniejsze na świecie urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji za pomocą światła ultrafioletowego – UVD Robota.

Wojewódzki Szpital Zespolony otrzymał najnowocześniejsze na świecie urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji za pomocą światła ultrafioletowego, UVD Robota. Sprzęt trafił do kilkunastu polskich szpitali i placówek opiekuńczych w ramach rozstrzygniętego przetargu Komisji Europejskiej.

Skuteczność UVD Robota polega na promieniowaniu światłem UV-C, które przerywa łańcuch zakażeń, niwelując w ten sposób skupiska chorobotwórczych mikroorganizmów w danym środowisku. Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych.

Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach jest przekonany, że robot sprawdzi się w placówce, w której działa kilkanaście bloków operacyjnych i ponad 30 klinik i oddziałów. UVD Robot będzie dezynfekował jeden z bloków operacyjnych.
Wojewódzki Szpital Zespolony jest otwarty na innowacje i na bieżąco stara się pozyskiwać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, podnosząc tym samym jakość leczenia i opieki nad pacjentami. Te zasadę stosujemy we wszystkich obszarach działalności – podkreśla Bartosz Stemplewski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze szpitala w Kielcach w TVP Kielce pod tym linkiem.

Szpitalowi w Kielcach gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy tego nowoczesnego robota do dezynfekcji i dekontaminacji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *